11 Ağustos 2011 Perşembe

KULLANDIĞIM GÜNEŞ KREMLERİ


Güneş kremi benim en sık kullandığım cilt bakımı ürünleri arasında ilk üç sıra içinde yeralır , çünkü ben Çeşme de yaşıyorum her ne kadar akdeniz bölgesi kadar olmasada yine güneşimiz ve rüzgarımız ile burda da insanlar sık sık güneş yanığı oluyorlar.
Ben deniz sezonunu mayıs ayında açtım ogün bugündür de sıksık denize giriyor ve güneşleniyorum. Yıkarıdaki güneş kremlerinden bahsedicek olursam:

Bioderma Photoderm Max spf 50+  benim sürekli kullandığım ve yüzüm için en sevdiğim güneş kremidir yaklaşık 4-5 adet kullandım diyebilirim. Kendisini genelde denize giderken yada güneşlenmeden önce değilde günlük olarak kullandığım güneş kremi yani uzun süre dışarıda kalacaksam ,şehir içinde işim varsa , pazara gideceksem yada İzmire gideceğim zaman kullanıyorum yani uzun süre evden uzak kalıp dışarıda çok vakit geçireceksem kullanıyorum. Nedeni ise hafif yapıda olması, cildimi uzun süre nemli tutması, makyaj altına kullanılması ,yüksek koruma içermesi ,terleme yapmaması, fluide yapıda olması v.s gibi bir çok nedenden dolayı kendisi benim yaz kış güneşli havada kullandığım yüz için olan güneş kremim. 

Bioderma benim çok sevdiğim bir marka özellikle sensibio serisi ürünleri bana hitap ediyor bir çok ürününü kullandım zamanla onlarıda anlatıcam zaten . Ayrıca bu ürünün içeriğinde paraben,parfüm,renklendirici gibi zararlı maddeler yok bu yüzden ürünü açtıktan 9 ay içerisinde tüketilmesi gerekiyor .

Vichy Capital Soleil Spf 30 Vücud Sütü ve Vichy Çocuklar İçin Yüz ve Vücut Sütü Spf 50+   Bu iki  ürünü vücudum için güneş kremi almaya  gittiğim bir eczanede gördüm paket halinde satılıyordu paketin içinde resimdeki iki  vichy güneş kremi ,vichy göz ve yüz makyaj temizleyici ve vichy nin 15 ml lik bir nemlendiricisi ile birlikte aldım. Spf 30 olan vücut sütünü sırtıma ve dekolte bölgeme sürüyorum yeterince bronzlaşsamda yinede güneş lekesi oluşmasını istemiyorum vücudumda o yüzden sürekli bu bölgeye güneş kremi sürüyorum . Çocuklar için olan güneş kremi aslında paketin içinde değildi ama oda paketi alanlara hediye olarak veriliyordu eczacı bu kampanyanın yazlık bölgelerde uygulandığını söyledi ve toplam 59 tl gibi bir fiyata 2 güneş kremi ,bir temizleme ürünü bir de minik nemlendirici sahibi oldum . Çocuklar için olan güneş kreminide güneşlenmeden önce yüzüm ve boyun bölgem için kullanıyorum genelde ama farkettimki yüzüm ve boynum diğer bölgelere oranla daha açık renk kaldı bu yüzden vichy nin spf 30 olan güneş kremini sürüyorum bir süredir yüzüme doktorlar gözümü okadar  korkuttuki güneş kremi sürmeden adım atamıyorum nerdeyse :(

Her iki vichy ürününde içeriklerinde paraben,parfüm ve renklendirici madde yok özellikle spf 30 olanı ben çok beğendim cidde yağlı yada beyaz bri tabaka bırakmadığı gibi güzelde koruyor ve dengeli bir şekilde bronzlaştırıyor diğer ürün çocuklar için üretilmiş bu yüzden mineral içeriğe sahip sürüldüğünde hafif beyaz bir tabaka bırakıyor ama sıksık denize girip güneş altında kaldığımdan beyazlık bi süre sonra geçiyor buda güzel bir koruyucu ..

Hiç yorum yok: